Tag Archive for: summercamp

2024 nyara

#nyáritematika
Holnap kezdődik a nyár utolsó hónapja, ezért úgy gondolom, hogy ideje összefoglalni az eddig történteket és kihasználni a nyár maradék részét, hiszen mindjárt vége.
A nyár az mindig egy speciális időszak. Ilyenkor a csapat egy jó része eltűnik, jó idő, nyaralás, utazások, ezért sokkal kevesebben vagyunk az átlagnál. Ezt az időszakot remekül ki tudja használni az, aki konzisztensen jár az órákra és rendületlenül gyakorol. Az órák tematikus felépítése is egyedi, ilyen bele tudunk merülni egy-egy olyan mélyebb témába, amibe amúgy nem lenne lehetőségünk. A részletekkel és a mélyebb összefüggésekkel is tudunk foglalkozni, így ilyenkor nagyon gyorsan lehet fejlődni és javítani az esetleges hibákat.

#Margitsziget
Régi hagyomány már nálunk (2015. nyara óta), hogy minden nyáron tartunk kültéri edzéseket az egyik kedvenc helyemen, a Margitszigeten. A déli csücsökben, a street workout parknál kungfuzunk minden kedden és csütörtökön 18:00-tól, a kungfu edzéseket pedig saját testsúlyos erősítő gyakorlatokkal zárjuk, melyeket alapos részletességgel átnézünk és javítjuk, szükség esetén.
(Klasszikus gyakorlatok, Tolódzkodás variációk, húzódzkodás variációk, lábemelések, guggolás variációk.)

#nyáriedzőtábor2024
Július elején megrendezésre került az idei nyári edzőtáborunk. Sokszor ezt mondom, de úgy gondolom, hogy most tényleg az idei volt az eddig legjobban megszervezett és élmények szempontjából is az eddig legkirályabb edzőtáborunk. Leértek bennem dolgok a szervezéssel kapcsolatban, az oktatással kapcsolatban és az órák felépítésével kapcsolatban. Sikerült vinnünk egy mobil fabábút is, amit igazán természetközeli módon, egy élő fára szereltünk fel, így organikus környezetben gyakoroltunk a „faemberen”. Fabábú volt a fő fókusz, a leginkább érintett témakör, ezen kívül csoportokban gyakoroltunk és a kezdő csoporttal elképesztő részletességgel átnéztünk a Chum kiu forma első harmadát és magát az egész formát. A haladó csoporttal pedig a Biu Tze forma első sorozataival foglalkoztunk, a formának megfelelő precizitással.

-Tartottunk egy „kungfu vizsgaidőszakot”, mielőtt még elkezdődött a nyári szünidő. Ezután sokan azok közül, akik levizsgáztak, a nyári szünidő idejére félretették a kungfut, mint arra számítottam is, hiszen az évek alatt kialakult bennem egy kép az évek szerkezetéről. Általában augusztusban és decemberben tűnnek el a legtöbben a csoportos órákról!
Érdekes, de a magánoktatásra ez nem feltétlenül igaz! Akik rendszeres jelleggel járnak magánórára, azokra igaz, hogy általában rendezett az életük és professzionális látásmóddal rendelkeznek mind a karrierjük esetében, mind az élet más területeit tekintve, így ők az év minden időszakában konzisztensek maradnak.
A gyerekek viszont pont a másik végletet képviselik, hiszen ők, amint teljesítették „kötelezettségüket”, máris rohannak élvezni a szabadidejüket és ez így rendben is van! Nem is szoktam őket fegyelmezni nyáron semmilyen formában, inkább ha eljön a szeptember, akkor igyekszem őket ráncba szedni!

Visszatérve az idei nyár alakulásához, a szünidő kezdete után tartottuk meg az idei nyári „nagy” edzőtáborunkat, egy új helyen, Balatonfenyvesen. Immáron kilencedik alkalommal szerveztük közösen a nyári edzőtáborunkat Sifu Petz Jánossal, a Dynamic Wing Chun kungfu szervezet vezetőjével, akivel már 2004 óta gyakorlunk együtt, mint kungfu testvér.
Az edzőtábor szerkezeti felépítése magában foglalt egy magas fokozatú vizsgát, két vizsgázóval, valamint egy középhaladó vizsgát, 5 vizsgázóval, az EBMAS rendszer szerint.
Az edzőtábor programja változatos volt, tartalmazott többek között elemeket a Biu Tze (Döfő ujjak) formából, fegyveres technikákat, Latosa Escrimát vendégelőadónk jóvoltából, valamint alkalmazásokat a Siu Nim Tau formától kezdve a Muk Yang Chong-ig bezárólag mind a négy pusztakezes formából!

Ebben a bejegyzésben az utazásunk célját, magát az edzőtábort fogom leírni és az azzal kapcsolatos tapasztalatainkat!

Jómagam is nagyon sokat tanultam, tapasztaltam és fejlődtem ebben az intenzív három napban és komoly izomlázam volt már akkor is és még utána kb. egy hétig! Azzal is tisztában vagyok, hogy egy intenzív edzőtáborban, továbbképzésben a folyamatos magas fokú figyelem és maga az a tény, hogy próbálsz mindent megfigyelni, megérteni és elsajátítani, az mentálisan igencsak igénybe vesz, e melllé pedig a fizikai fáradság, az izmok fáradsága tesz teljessé egy edzőtábort vagy szemináriumot! Maga ez a mentális-fizikai igénybevétel teszi lehetővé azt a fejlődést, amit mással nem lehet elérni!

Az első nap nagyon sokat beszélgettünk Emin Sifuval és gyakoroltunk az EBMAS tanulói program végét. Kitértünk a 10, 11. tanulófokozat szituációs gyakorlataira, amit a következő nap folytattunk!

A második napon találkozunk egy nagyon kedves, tisztelettudó török sráccal, akit Mehmednek hívtak. 10.tanulófokozata volt, ahhoz képest igencsak harcias és technikailag is bizonyos szempontból elég képzett volt! Annyit érdemes megemlítenem, hogy a török tanítványok nincsenek túl fokozatozva és ahogy láttam, kemény fogják őket és szigorú hierarchikus rendszerben vannak, harc szempontjából pedig elég jól megállják a helyüket! Gyakoroltunk mindannyian elég sokat Mehmeddel, folyamatos szabad küzdelem volt megállás nélkül és a végén csináltunk egy közös több támadós szituációs gyakorlatot!